Jak zorganizować pogrzeb w Krakowie?

Śmierć bliskiej osoby, to ogromny cios, który otrzymujemy nagle, niespodziewanie i przede wszystkim, w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Choć strata bliskiej nam osoby ogromnie boli, to niestety jest czas, na podjęcie pewnych decyzji, które są niezbędne podczas organizacji ceremonii pogrzebowej. To właśnie w tym momencie, zmuszeni jesteśmy wybrać, w jaki sposób bliska nam osoba zostanie pochowana, w jaki sposób ma się to odbyć, czy będzie to pochówek klasyczny, czy może kremacja, w co mamy ubrać zmarłego, oraz gdzie się zgłosić, aby uzyskać niezbędne w tym przypadku wskazówki.

Jeśli jesteś w trudnym momencie, nie wiesz, jak poradzić sobie ze stratą, a już na pewno z organizacją żałobnej ceremonii, która nie tylko pomoże Ci godnie pochować zmarłą osobę, ale również rozpocząć żałobę wiedz, że nie musisz w tym czasie być z tym sam/sama. Zaufaj osobą, które posiadają wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie. To dzięki temu, pochówek nie będzie aż tak dużym obciążeniem psychicznym w trakcie trwania żałoby.

Organizacja pogrzebu, od czego zacząć?

Gdy umiera bliska nam osoba, najczęściej pierwsze kroki kierujemy do szpitala. Jest to spowodowane koniecznością wystawienia przez lekarza aktu zgonu, który jest niezbędny do rozpoczęcia organizacji pogrzebu. Kolejnym krokiem, jest urząd miasta, oraz inne instytucje, bez których, pogrzeb nie może zostać przeprowadzony. Nieświadomi żałobnicy, często wydłużają ten okres, gdyż nie wiedzą, w jaki sposób rozpocząć organizację pogrzebu, oraz gdzie odebrać i dostarczyć poszczególne dokumenty. W takiej sytuacji, najlepiej jest skorzystać z zakładu pogrzebowego, który dzięki wieloletniej pracy, pomoże w załatwianiu niezbędnych dokumentów oraz sprawi, że ten trudny dla nas czas, będzie łatwiejszy.

Pochówek osoby zmarłej, od czego zacząć?

Po otrzymaniu dokumentu, jakim jest akt zgonu, wystawiony przez lekarza, w celu dalszej organizacji pogrzebu, najlepiej skierować kroki do zakładu pogrzebowego. Po dostarczeniu owego dokumentu, oraz kilku innych, niezbędnych rzeczy, jak dowód osobisty osoby zmarłej, to właśnie zakład pogrzebowy zajmuje się wszystkimi procedurami, zobowiązany jest do dostarczenia dokumentów do urzędu stanu cywilnego, oraz urzędu skarbowego. Następnie, kontaktuje się z osobą zarządzającą wybranym przez rodzinę cmentarzem, w celu ustalenia terminu pochówku. Na tym etapie, pracownik, który pomoże nam w organizacji ceremonii, ułatwi podjęcie decyzji, odnośnie sposobu pochówku. Wytłumaczy różnice, pomiędzy klasycznym pogrzebem, a kremacją. W razie konieczności, skontaktuje się on z krematorium, ustali termin kremacji, dostarczy dokument, potwierdzający nie tylko transport ciała, ale również i kremacje. Choć może wydawać się to trudnym momentem, pomoc tak doświadczonej osoby, na prawdę ułatwia przejście przez ten  proces.

Jak wybrać odpowiedni zakład pogrzebowy (polecamy Epitafium)?

W każdym mieście znajduje się nie jeden zakład, który świadczy różne usługi, mające na celu ułatwienie organizacji pogrzebu. W tym przypadku, najlepiej jest, skierować kroki do tego, który zajmie się wszelakimi procedurami za nas. Pomoże na każdym etapie, oraz wyjaśni wszelakie wątpliwości. Wyznacznikiem, powinna być również opinia innych osób, które skorzystały z usług zakładu. Choć jest to pożegnanie, bardzo ważne jest to, aby te dzień był wyjątkowy. Aby móc pochować godnie bliskich, i sprawić, by każdy miał możliwość na swój sposób przeżyć ten dzień, wspominając oraz zapamiętując zmarłego takim, jakim był i skupić się na wspomnieniach, które nigdy nie zginą.