Dlaczego warto zamontować schody strychowe?

Dlaczego warto zamontować schody strychowe?

Wchodzenie na strych może być łatwe i wygodne. Wystarczy wybrać odpowiedni model z szerokiej oferty schodów strychowych. To bardzo praktyczne rozwiązanie zwłaszcza, gdy strych jest pomieszczeniem nieużytkowym i zaglądamy tam jedynie okazjonalnie. Nie należy również do szczególnie kosztownych inwestycji.

Jakie są zalety schodów strychowych?
Nie da się ukryć, że tradycyjne, stacjonarne schody zajmują mnóstwo przestrzeni na niższym piętrze. Największą zaletą schodów strychowych jest maksymalna oszczędność miejsca. Takie schody można bez problemu złożyć i schować w stropie. Nie będą zajmowały cennego miejsca i na co dzień nie będą widoczne dla gości i domowników. Ogromnym atutem schodów strychowych jest łatwość ich montażu oraz możliwość swobodnego dopasowania do wysokości konkretnego wnętrza. Producenci schodów strychowych dbają także o komfort ich użytkowania. Za sprawą specjalnej konstrukcji, klapa schodów zostaje odciążona, a do jej zamykania i otwierania nie jest potrzebna duża siła. W sklepach spotkamy także coraz więcej akcesoriów poprawiających komfort korzystania ze schodów. Barierki ochronne czy stopki na schody sprawiają, że korzystanie z nich staje się nie tylko bardziej wygodne, ale i bezpieczniejsze. Schody strychowe wyglądają coraz bardziej nowocześnie i estetycznie. Możne je z łatwością wkomponować w każde pomieszczenie.

Wybór schodów strychowych
Oferta jest ogromna, zatem wybór konkretnego modelu schodów może powodować pewne trudności. Z pewnością decyzja ta wymaga przemyślenia. Producenci schodów strychowych proponują nam dziś różne rozwiązania: schody segmentowe drewniane, metalowe oraz schody nożycowe. Oczywiście, każda z tych opcji ma swoje plusy. Schody drewniane to dobry wybór dla osób poszukujących oszczędności. Jeżeli nie korzystamy często ze strychu, takie schody z pewnością wystarczą. Z pewnością dużo trwalsze są schody metalowe. Gdy zamierzamy wnosić na strych ciężkie rzeczy, powinniśmy rozważyć ich wybór. Największy komfort użytkowania zapewniają schody nożycowe, które posiadają napęd elektryczny. Do ich rozkładania i składania służy specjalny pilot lub przycisk. Niestety, instalacja elektryczna może się w pewnym momencie zepsuć i musimy się z tym liczyć.

Jeżeli strych jest nieocieplony, należy poszukać schodów o niskim współczynniku przenikania ciepła. Wówczas zimno panujące na poddaszu nie będzie przedostawać się do pomieszczenia. Takie schody zagwarantują nam wysoką szczelność. Co ciekawe, schody strychowe mogą stanowić także zaporę ogniową. Warunkiem jest wybranie odpowiedniego modelu ognioodpornego.

ul. Kalwaryjska 33, Kraków

802 545 254

kontakt@czan.org.pl