O zaletach okien dachowych

O zaletach okien dachowych

Okna dachowe to coraz częściej wykorzystywane rozwiązanie na poddaszach użytkowych. Sprawdzają się bez względu na rodzaj pomieszczenia. Można je zamontować w dużym salonie, niewielkim pokoju dziecięcym, a nawet w dosyć problematycznych wnętrzach takich, jak kuchnia czy łazienka. Trudno ich nie doceniać, bo zalet posiadają mnóstwo. Oto najważniejsze z nich:

Ułatwiony dostęp do światła słonecznego
Okna dachowe są doskonałym źródłem światła słonecznego. Promienie słoneczne to naturalne i bardzo zdrowe dla naszego organizmu światło. Dostarcza nam energii, korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Jest zdrowsze dla naszego wzroku, niż światło sztuczne. Mając dostęp do naturalnego światła jesteśmy w stanie wydajniej pracować i efektywniej odpoczywać.

Zdrowa wentylacja
Okna dachowe zapewniają również łatwą cyrkulację powietrza wewnątrz pomieszczenia. Jeśli wentylacja od dawna była problemem w sypialni lub w biurze domowym na poddaszu, można rozwiązać problem właśnie oknami dachowymi.

Korzyści zdrowotne
Okna dachowe poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniu, w którym są zainstalowane. To z kolei gwarantuje lepsze zdrowie osób tam mieszkających. Środowisko wilgotne z niską wentylacją jest miejscem hodowli grzybów i pleśni, które prowadzą do problemów układu oddechowego i chorób skórnych. Okna dachowe eliminują wszelkie takie zagrożenia poprzez zapobieganie powstawaniu szkodliwych organizmów.

Zwiększony komfort cieplny
Jest to jedna z najważniejszych zalet instalacji okien dachowych. Okna te zalewają pomieszczenie stałym światłem słonecznym i skutecznie ocieplają je w chłodniejszych miesiącach. Z drugiej strony, łatwiejszy przepływ świeżego powietrza pozwala utrzymać przyjemny chłód w lecie. Komfort cieplny jest naprawdę ważny dla wygody życia oraz poprawia jakość snu. Nic dziwnego, że okna dachowe są idealne zarówno do sypialni, jak i dla domowego biura.

Wyższa efektywność energetyczna
Ostatnią, ale nie mniej ważną zaletą okien dachowych jest większa wydajność energetyczna. Okna dachowe dostarczając do pomieszczenia światło naturalne i generują mniejsze zużycie światła elektrycznego. Poza tym, posiadając okna dachowe jesteśmy w stanie zaoszczędzić również na urządzeniach grzewczych w miesiącach zimowych.

Zamontowanie okien dachowych na całym poddaszu to spora inwestycja. Zwłaszcza, jeżeli wybieramy solidne okna, sprawdzonych producentów. Jednak w dłuższej perspektywie czasowej to inwestycja, która nie tylko zwraca się, ale i umożliwia zmniejszenie wydatków na dom.

 

ul. Kalwaryjska 33, Kraków

802 545 254

kontakt@czan.org.pl