Wybór okna do łazienki na poddaszu

Wybór okna do łazienki na poddaszu

Trwałość oraz odporność na wilgoć. To podstawowe cechy, jakie powinno posiadać okno dachowe kupowane z myślą o montażu w łazience. W pomieszczeniu tym panują przecież specyficzne warunki. Wysoka temperatura w połączeniu z wilgocią sprawia, że okna narażone są nieustannie na szkodliwe czynniki. Zanim, więc dokonamy wyboru okna do tego problematycznego pomieszczenia, powinniśmy się dobrze zastanowić. Jakie okna sprawdzą się lepiej: plastikowe czy może drewniane?

Na co zwrócić uwagę kupując okno połaciowe do łazienki?
Drewniane okno do łazienki wcale nie jest złym pomysłem. Jednak pod warunkiem, że wybierzemy okno, którego ramy tworzy kilka warstw drewna sosnowego, a całość pokrywa poliuretanowa warstwa, chroniąca drewno. Białe tworzywo sztuczne, którym pokryte są ramy sprawia, że okno wygląda niemal, jak plastikowe. Zwolennikom drewnianych okien wystarcza jednak świadomość, że okno jest drewniane, trwałe i bardziej ekologiczne, niż standardowe okna z tworzyw sztucznych. Co ważne, takie okno nie wymaga żadnych zabiegów konserwacyjnych.

Krawędzie ram nie są ostre, a delikatnie zaokrąglone. Dzięki temu ramy są bardziej odporne na uszkodzenia o charakterze mechanicznym. Powłoka z poliuretanu jest po prostu bardziej równomiernie rozłożona, a co za tym idzie również trwalsza. Wewnątrz ramy umieszczone są także stalowe profile. Okna tego rodzaju charakteryzują się, zatem większą wytrzymałością.
W drewnianych oknach do łazienek występują również specjalne pakiety szybowe. Dwie szyby oddziela w nich warstwa argonu. Natomiast zewnętrzna szyba pokryta jest powłoką antyemisyjną. Niektóre z okien posiadają nawet szyby antywłamaniowe albo ornamentowe, czyli szronione. Jeżeli zatem wydaje nam się, ze w przypadku łazienki na poddaszu plastikowe okna to jedyne słuszne rozwiązanie, jesteśmy w błędzie.

Okna plastikowe tworzone z myślą o pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności są oczywiście dopasowane do specyficznych warunków panujących w łazience. Profile wykonane z PCV nie tylko nie pochłaniają wilgoci, ale również są odporne na działanie kwasów i alkoholi. Ich konstrukcja jest także wzmocniona za pomocą stalowego rdzenia. Nie ma ryzyka wystąpienia uszkodzeń czy odkształceń ramy.

Wiele modeli okien łazienkowych wyposażonych jest w nawiewnik albo klapę wentylacyjną. Tego typu rozwiązania ułatwiają swobodną cyrkulację powietrza bez konieczności otwierania czy uchylania okien. Co ciekawe, istnieją już nawet okna z wbudowanym filtrem powietrza. Dzięki niemu do łazienki nie dostają się kurz, owady czy pyłki.

ul. Kalwaryjska 33, Kraków

802 545 254

kontakt@czan.org.pl