Przyjrzyjmy się zaletom okien dachowych

Przyjrzyjmy się zaletom okien dachowych

Dla niektórych z nas poddasze jest najlepszą część domu, zapewniającą ciszę, jasne światło i komfort. Posiadanie dobrze zaprojektowanego poddasza jest jak posiadanie prywatnego sanktuarium. Gdy mówimy o dobrze zaprojektowanym poddaszu, nasza uwaga powinna być zwrócona w kierunku okien. Z pewnością przyczyniają się one do poprawy jakości poddasza, a co za tym idzie komfortu naszego życia. Przyjrzyjmy się, więc bliżej oknom dachowym oraz ich zaletom.

Okna dachowe zapewniają bezpośredni dostęp do światła
Okna dachowe pozwalają nam się cieszyć naturalnym światłem dziennym. To nie tylko kwestia estetyczna. Okazuje się, że światło słoneczne jest niezwykle ważne dla naszego zdrowia! Światło dzienne było przez wieki wykorzystywane, jako główne źródło światła we wnętrzu i stanowiło bardzo istotną część architektury tak długo, jak długo istniały budynki. Światło naturalne nie tylko zastępuje światło elektryczne w ciągu dnia, redukując zużycie energii, wpływa również na obciążenia grzewcze, co czyni go ważnym parametrem energooszczędnego budynku. Okna dachowe pozwalają na bezpośredni kontakt z promieniami słonecznymi w domu, zapewniając najwyższą jakość światła.


Okna dachowe gwarantują dobrą wentylację
Celem wentylacji jest osiągnięcie i utrzymanie dobrej jakości powietrza i komfortu cieplnego. Większość z nas spędza w swoich domach mnóstwo czasu, więc bardzo ważne jest stworzenie właściwych warunków w pomieszczeniach mieszkalnych. Wszak powietrze, którym oddychamy wewnątrz budynku ma znaczący wpływ na nasze zdrowie i komfort. Osoba, która przebywa na dobrze wentylowanym poddaszu może cieszyć się świeżym powietrzem. Odpowiednia wentylacja ma również wpływ na wilgotność powietrza. Warto wspomnieć, że nadmierna wilgotność w budynkach powoduje choroby takie, jak astma. Wysokiej jakości powietrze wewnątrz pomieszczeń może poza tym poprawić pracę naszego mózgu i ogólne samopoczucie.

Okna dachowe przyczyniają się do komfortu cieplnego
Komfort cieplny to coś więcej, niż tylko przytulne warunki. Niezależnie od tego, czy mówimy o nagrzewaniu pokoju zimą czy ochłodzeniu latem, właściwie dobrane okna dachowe mogą nam w tym pomóc. Komfort cieplny ma również wpływ na nasze zdrowie. Przekłada się na jakość snu i wydajność umysłu w trakcie pracy i nauki.

Okna dachowe chronią dom przed niepożądanym hałasem
Izolacja akustyczna jest ważnym parametrem każdego budynku, ponieważ zewnętrzny hałas może mieć negatywny wpływ na zdrowie, nastrój i możliwości uczenia się lub pracy. Dobra izolacja akustyczna poprawia również komfort naszego snu

ul. Kalwaryjska 33, Kraków

802 545 254

kontakt@czan.org.pl