Zalety obrotowych okien dachowych firmy Fakro

Zalety obrotowych okien dachowych firmy Fakro

Wśród różnych rodzajów okien dachowych okna obrotowe cieszą się ogromną popularnością. W tego rodzaju oknach oś obrotu znajduje się w środku wysokości skrzydła. Gdy otworzymy okno, jego górna część odchyla się do wnętrza pomieszczenia, natomiast dolna wędruje na zewnątrz. Okna obrotowe są łatwe w obsłudze. Również ich mycie nie stanowi najmniejszego problemu. Wystarczy otworzyć je maksymalnie, aby uzyskać dostęp do zewnętrznej szyby. Jednak to nie wszystkie zalety okien obrotowych.

Technologia ThermoPro
Jeden z najbardziej znanych i popularnych producentów okien dachowych, firma Fakro, proponuje produkty wykonane w technologii ThermoPro. Jakie zalety posiadają takie okna? Przede wszystkim ich termoizolacja jest dużo wyższa, niż w zwykłych oknach. Szyba okna pokryta jest specjalną powłoką niskoemisyjną, która umożliwia niezwykle skuteczne zatrzymywanie ciepła wewnątrz pomieszczenia i nieprzenikanie zimnego powietrza z zewnątrz. Współczynnik przenikania ciepła jest mniejszy także w wyniku zastosowania wkładek termoizolacyjnych, które montuje się w dolnej części skrzydła.

Kolejną zaletą nowoczesnych okien obrotowych Fakro jest dłuższa żywotność drewna. W dolnych narożach ościeżnicy producent montuje kanaliki odwadniające, które odprowadzają kropelki pary wodnej. Drewniana konstrukcja okna nie jest, zatem narażona na szkodliwe działanie wilgoci. Okna tego typu z pewnością posłużą nam o wiele dłużej.

Do podstawowych atutów obrotowych okien Fakro należy także ich większa szczelność. Okna te charakteryzują się czwartą klasą szczelności, a więc najwyższą z możliwych. Wysoka szczelność chroni pomieszczenie przed zimnem, jest również nieoceniona przy większych podmuchach wiatru. Nad oknami wykonanymi w technologii ThermoPro powinni zastanowić się przede wszystkim właściciele domów wyposażonych w wentylację mechaniczną. Parametr szczelności odgrywa tu, bowiem decydującą rolę.

Trudno nie wspomnieć również o łatwym montażu tego typu okien. Ich instalację usprawniają nowe kątowniki montażowe oraz zastosowanie wkrętów typu Torx.

Nawiewniki, czyli więcej świeżego powietrza
Dodatkową zaletą okien obrotowych są nawiewniki, które sprawiają, że do wnętrza może wpadać więcej świeżego powietrza. Znajdują się one w górnej części okien. Dzięki nim w pomieszczeniu utrzymuje się zdrowy dla naszego organizmy mikroklimat. Mają one również wpływ nie tylko na kondycję samych okien, ale również drzwi i ścian w pomieszczeniu. Istnieje oczywiście możliwość zamknięcia nawiewnika, gdy zachodzi taka potrzeba.

ul. Kalwaryjska 33, Kraków

802 545 254

kontakt@czan.org.pl