O jakich dodatkach do schodów strychowych warto pomyśleć?

O jakich dodatkach do schodów strychowych warto pomyśleć?

Producenci proponują nam coraz więcej rozwiązań, jeżeli chodzi o schody strychowe. Poza samymi schodami, istnieje wiele dodatkowych akcesoriów, które ułatwiają montaż i użytkowanie schodów i sprawiają, że stają się one jeszcze bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem. Oto niektóre z dodatków do schodów strychowych firmy Fakro:

Dodatkowe stopnie do schodów strychowych
Dodatkowe stopnie do schodów strychowych spełniają różne funkcje. Przede wszystkim stanowią przedłużenie drabinki schodów. W bardzo wysokich pomieszczeniach jest to niezbędne, gdyż schody w standardowych rozmiarach okazują się zbyt krótkie. Dodatkowe stopnie najczęściej stosuje się w schodach nożycowych. Dodatkowe stopnie montuje się także między najwyższym stopniem drabinki, a powierzchnią poddasza. Są wskazane szczególnie na poddaszach o bardzo grubym stropie. Dzięki nim wchodzenie i schodzenie po schodach jest bezpieczniejsze i bardziej komfortowe.

Kątowniki montażowe
Specjalne kątowniki montażowe sprawiają, że montaż schodów Fakro jest nie tylko łatwiejszy, ale i znacznie szybszy. Montuje się je w narożnikach skrzyni. Dzięki temu nie tylko usztywniają konstrukcję schodów, ale również pozwalają zachować równe długości przekątnych. W kątowniki wkręca się ponadto szpilki, których zadaniem jest wypoziomowanie schodów na stropie z bardzo dużą dokładnością.

Listwy wykończeniowe
Montując schody strychowe pragniemy zadbać również o ich wygląd. Wokół ramy schodów strychowych powstają jednak szczeliny, które mogą wpływać negatywnie na estetykę wnętrza. Stąd potrzeba zastosowania specjalnych listew wykończeniowych, które maskują wszelkie szczeliny. Firma Fakro oferuje listwy wykończeniowe o standardowej szerokości 3,5 cm w kolorze białym. Montuje się je bardzo łatwo. Nie trzeba używać żadnych narzędzi, gwoździ czy wkrętów. Zastępują je specjalne kości łączące.

Poręcze do schodów strychowych
Wchodzenie i schodzenie po schodach strychowych nie należy do najbezpieczniejszych. Dlatego warto zmniejszyć ryzyko upadku, montując dodatkowo zabezpieczającą poręcz. Dzięki niej możemy poczuć się pewniej, nawet, gdy schody są bardzo strome. Poręcze przykręca się do górnego segmentu drabiny.

Stopki do schodów strychowych
Ten element schodów strychowych nie jest konieczny. Jednak warto pamiętać, że stopki stanowią nie tylko estetyczne wykończenie schodów. Dzięki wykonaniu z PCV zapobiegają także rysowaniu podłogi i sprawiają, że drabinka staje się bardziej stabilna, a co za tym idzie, bezpieczniejsza.

ul. Kalwaryjska 33, Kraków

802 545 254

kontakt@czan.org.pl